Alexander Nawrocki
Alexander Nawrocki
Prezes Zarządu Fundacji Akademia Robotyki
Dr inż. Alexander Nawrocki był dyrektorem Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej w Kanadzie oraz NASA (jako Skupiając się na technologii i międzynarodowej infrastrukturze rozwojowej, dr Nawrocki wnosi ponad 20 lat doświadczenia w zakresie przywództwa, zarządzania i przemysłu w wielu dziedzinach. Pełni funkcję dyrektora generalnego i zasiada w radach nadzorczych. Dr Nawrocki jest członkiem-założycielem Java-Consortium, aktywnie działa w kilku innych komitetach zajmujących się standardami technologicznymi oraz przewodniczy różnym komitetom technicznym i doradczym. Jako oficer Sił Powietrznych wykładał w Królewskim Kolegium Wojskowym w Saint-Jean-sur-Richelieu, Quebec. 
Dr Nawrocki wykładał również w École Polytechnique w Montrealu, Kanada.
Jego wiedza specjalistyczna obejmuje sztuczną inteligencję/uczenie maszynowe, VR/AR/XR, 5G i robotykę.
Dr Nawrocki jest wolontariuszem jako sędzia w zawodach FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology), regionalnych (Kalifornia, Nevada, Polska), krajowych (Houston, Teksas) i globalnych (Waszyngton, DC, Mexico City, Dubaj).
Posiada tytuł licencjata z wyróżnieniem w dziedzinie inżynierii elektronicznej, magistra informatyki („Summa Cum Laude”) oraz doktora inżynierii lotniczej i kosmicznej.
Bartosz Pisiak
Bartosz Pisiak
Wiceprezes Zarządu Fundacji Akademia Robotyki
Jeden z głównych mentorów i trenerów pierwszej polskiej drużyny FRC (FIRST Robotics Competition) Team 5883 „Spice Gears” oraz FGC (FIRST Global Challenge) Team Poland. Obie drużyny są stosunkowo młode, ale odnoszą coraz większe sukcesy w różnych międzynarodowych turniejach.
Nauczyciel języka angielskiego i języka angielskiego zawodowego (różne zawody) w Zespole Szkół Technicznych nr 3 w Kraśniku, Polska.
Entuzjasta samorozwoju, nowych technologii, dobrej literatury, gier karcianych i wielu innych.
Dariusz Głuchowski
Dariusz Głuchowski
Wiceprezes Zarządu Fundacji Akademia Robotyki
Dariusz Głuchowski jest założycielem i mentorem drużyny robotycznej Spice Gears Team 5883, nauczyciel akademicki Politechniki Lubelskiej. Absolwentem Politechniki Lubelskiej i AGH w Krakowie. Zdobył nagrodę Woodie Flowers Finalist Award 2018 w Shanghai dla najlepszego mentora. Według młodzieży – najlepszy życiowy trener i motywator. Inspiruje do rozwoju talentów i pasji od najmłodszych lat. Pokazuje, że nie ma barier, których nie można pokonać.
Alexander Nawrocki NASA